Classification : LXXIII-PENTEKOSTES SARIA(GIPUZKOAKO TXAPELKETA)

  Classification : LXXIII-PENTEKOSTES SARIA(GIPUZKOAKO TXAPELKETA)                  

  Date         : 11/05/08

  Distance     : 123 Kms     -   Average : 42 Kms/h

 

  Class  Dor.Name                 Categ. Team               Time        Difference

  ----------------------------------------------------------------------------------

   1     139 BLAZQUEZ,ANDONI      SUB23  BIDELAN-KIROLGI    02:55:44         

   2     174 BRAVO,GARIKOITZ      SUB23  AZPIRU-UGARTE      02:55:44          mt.

   3     155 ZABALETA,GARIKOITZ   ELITE  BIDELAN-KIROLGI    02:55:52        8 seg.

   4     159 ARTOLA,Ugaitz        ELITE                     02:56:12       28 seg.

   5     161 PALACIO SAN,JESUS    ELITE  AZPIRU-UGARTE      02:57:33     1:49 min.

   6     148 LARREA,GURUTZ        SUB23  BIDELAN-KIROLGI    02:58:14     2:30 min.

   7     260 PENABAD,ASIER        SUB23  DEBABARRENA        02:58:14     2:30 min.

   8     247 OLEA,HASIER          SUB23  SEGUROS BILBAO     02:58:14     2:30 min.

   9     335 IZA,Imanol           SUB21  BRUESA             02:58:54     3:10 min.

  10     176 GONZALEZ,JULEN       SUB23  AZPIRU-UGARTE      03:00:21     4:37 min.

  11     363 ASEGINOLAZA,IÑIGO    ELITE  TELCO-ALDABEA      03:00:21     4:37 min.

  12     177 TAMAYO,DIEGO ALEJAN  ELITE  AZPIRU             03:00:46     5:02 min.

  13     151 MAEZTU,ASIER         ELITE  BIDELAN-KIROLGI    03:00:46     5:02 min.

  14     143 GARMENDIA,ANDER      SUB23  BIDELAN-KIROLGI    03:01:52     6:08 min.

  15     110 VARELA,KEPA          ELITE  LABARCA 2-CAFES    03:02:47     7:03 min.

  16     330 CORDERO,Hilario      ELITE  BRUESA             03:02:47     7:03 min.

  17     264 CABALLERO,IBAN       SUB23  DEBABARRENA        03:03:53     8:09 min.

  18     141 COSTA,ANDONI         SUB23  BIDELAN-KIROLGI    03:04:48     9:04 min.

  19     292 CALCEDO,JORGE        SUB23  SUMINAN-KOPLAD-    03:04:48     9:04 min.

  20     423 ASTIGARRAGA,XABIER   ELITE  MUTRIKUKO AME      03:04:48     9:04 min.

  21     271 LEUNDA,DANEL         SUB23  URNIETA            03:04:48     9:04 min.

  22     261 URSUA,GORKA          SUB23  DEBABARRENA        03:04:48     9:04 min.

 

  Classified Racers : 22

 

  Classification of SUB21

  ----------------------------------------------------------------------------------

   1     BRAVO,GARIKOITZ      SUB23  AZPIRU-UGARTE

 

  Classification por Teams

  ----------------------------------------------------------------------------------

    1  AZPIRU-UGARTE                  08:49:29       

    2  BIDELAN-KIROLGI                08:49:50  a      21

    3  DEBABARRENA                    09:06:55  a   17:26