Sailkapena/Clasificación  : XL IGOERA GORLARA  

 Leku / Lugar              : BERGARA            

 Data/Fecha                : 30/03/14

 Klase / Clase             : LEHENDAKARI TXAPELKETA                           

 Distanzia/Distancia       :     90     Kms - Batez/Promedio  :  37.09  Kms/h.

 

 Cls     Dor Codigo UCI   Apellido,Nombre      Categ  Publicidad                 Tiempos

 ----------------------------------------------------------------------------------------

   1     291 ESP19920319  SOLE,ARNAU           SUB23  CAJA RURAL-SEGUROS RGA     02:25:35

   2     274 ESP19930110  TRUEBA,ALVARO        SUB23  BAQUE CAMPOS TEAM                 6

   3     253 ESP19930111  ESTEVEZ,IMANOL       SUB23  ZIRAUNA-INFISPORT                13

   4     139 ESP19931122  SOLER,MARC           SUB23  LIZARTE                          13

   5     268 ESP19920202  JIMENEZ,CARLOS ANTON SUB23  BAQUE CAMPOS TEAM                13

   6     293 ESP19950303  RODRIGUEZ,CRISTIAN   SUB23  CAJA RURAL-SEGUROS RGA           13

   7     314 ESP19930405  SANTAMARIA,ALAIN     SUB23  TELCO´M  GIMEX                   27

   8     138 ESP19920708  ARCAS,JORGE          SUB23  LIZARTE                          27

   9     315 ESP19930714  ARMENGOL,EDUARDO     SUB23  TELCO´M  GIMEX                   27

  10     326 COL19930704  RIOS,CRISTIAN        SUB23  TELCO´M  GIMEX                   37

  11     140 ESP19921021  FERNANDEZ,EGOITZ     SUB23  LIZARTE                          48

  12     123 ESP19920718  GONZALEZ,ALAIN       SUB23  GIPUZKOA                         51

  13     287 ESP19940203  ETXABE,JOKIN         SUB23  DEBABARRENA                      51

  14     183 ESP19920913  GONZALEZ,ADRIAN      SUB23  IBAIGANE OPEL ARRATIA            51

  15     127 ESP19931023  LIZARRALDE,ENEKO     SUB23  GIPUZKOA                         51

  16     263 ESP19920218  ANGULO,ANTONIO       SUB23  BAQUE CAMPOS TEAM                51

  17     471 CRC19920131  VEGA,JEISON ELIAS    SUB23  ZIRAUNA-INFISPORT                51

  18     232 ESP19940529  GONZALEZ DE CAMPO,OS SUB23  EDP                              51

  19     257 ESP19930803  ESKIBEL,IKER         SUB23  ZIRAUNA-INFISPORT                51

  20     236 ESP19951219  RUIZ,JESUS ALBERT    SUB23  EDP                              51

  21     296 ESP19930529  MEDINA,FRANCISCO JOS SUB23  CAJA RURAL-SEGUROS RGA         1:04

  22     142 ESP19920716  PLAZAOLA,ANDER       SUB23  LIZARTE                        1:04

  23     358 ESP19951012  ANGOITIA,IOSU        SUB23  SPECIALIZED-FUNDACION ALB      1:12

  24     355 ESP19940118  NORIEGA,DIEGO        SUB23  SPECIALIZED-FUNDACION ALB      1:30

  25     141 ESP19920727  LAFUENTE,IMANOL      SUB23  LIZARTE                        1:46

  26     267 ESP19940506  GOIKOETXEA,XABIER    SUB23  BAQUE CAMPOS TEAM              1:49

  27      14 ESP19920219  LUCAS,Alberto        SUB23  CONSTRUCCIONES PAULINO-OV      1:55

  28     231 ESP19930922  MARTIN,FCO. JAVIER   SUB23  EDP                            1:55

  29      29 ESP19930917  SANCHEZ,Ruben        SUB23  BICIS ESTEVE                   2:00

  30     307 ESP19951106  JUANGO,ODEI          SUB23  CAJA RURAL-SEGUROS RGA         2:16

  31     299 ESP19940420  AZKARATE,IKER        SUB23  CAJA RURAL-SEGUROS RGA         2:16

  32     250 ESP19940201  MORALES,AITOR        SUB23  ZIRAUNA-INFISPORT              2:16

  33     286 ESP19940203  ETXABE,BEÑAT         SUB23  DEBABARRENA                    2:30

  34     365 ESP19930118  ROJO,MARCOS          SUB23  ZUGOR - ARTE EN TRANSFER       2:30

  35     104 ESP19930812  AMEZQUETA,JULEN      SUB23  SEGUROS BILBAO                 2:44

  36     281 ESP19930329  BENGOETXEA,XABIER    SUB23  DEBABARRENA                    2:56

  37     235 ESP19951120  GARCIA,IVAN          SUB23  EDP                            2:56

  38     178 HON19920905  CRUZ,PABLO CESAR     SUB23  HOSTAL LATORRE                 2:56

  39     180 ESP19920329  BARRENETXEA,ANDER    SUB23  IBAIGANE OPEL ARRATIA          2:56

  40     246 ESP19920110  ZURITA,FRANCESC      SUB23  ZIRAUNA-INFISPORT              2:56

  41     356 ESP19950628  NORIEGA,PABLO        SUB23  SPECIALIZED-FUNDACION ALB      2:56

  42     476 COL19950615  CUERVO,Cristian Davi SUB21  FELIX GATO CARDENAS            3:03

  43     278 ARG19940312  BARRIENTOS,JULIAN    SUB23  BAQUE CAMPOS TEAM              3:03

  44     208 ESP19941002  URRESTARAZU,JOSU     SUB23  AMPO                           3:03

  45     151 ESP19950122  ARNAU,JOSEP MARIA    SUB23  LIZARTE                        3:03

  46     260 ESP19930923  COBOS,JOSE           SUB23  ZIRAUNA-INFISPORT              3:34

  47     357 ESP19940928  OLABERRIA,PELLO      SUB23  SPECIALIZED-FUNDACION ALB      3:34

  48     264 ESP19920524  GARCIA,ALEX          SUB23  BAQUE CAMPOS TEAM              3:34

  49     283 ESP19920908  RIVERO,ION           SUB23  DEBABARRENA                    3:43

  50     116 ESP19950317  PASTALLE,XAVIER      SUB23  SEGUROS BILBAO                 3:58

  51     217 ESP19940501  RUIZ DE LOIZAGA,IKER SUB23  SOPELA-UGERAGA                 4:17

  52     256 ESP19931014  ARANBURU,ALEX        SUB23  ZIRAUNA-INFISPORT              4:29

  53     360 ESP19950911  LINARES,OSCAR        SUB23  SPECIALIZED-FUNDACION ALB      4:53

  54     294 ESP19940121  LOPEZ,DANIEL         SUB23  CAJA RURAL-SEGUROS RGA         4:53

  55     243 ESP19930327  LOYARTE,AITOR        SUB23  HYUNDAI-CAJA RURAL             4:53

  56     234 ESP19941213  MIRALLES,JOSEP       SUB23  EDP                            4:53

  57     149 ESP19950426  RECALDE,MATHIAS      SUB23  LIZARTE                        4:53

  58     206 ESP19930302  ORIA,JULEN           SUB23  AMPO                           4:53

  59     189 ESP19920724  PORTILLO,XABIER      SUB23  IBAIGANE OPEL ARRATIA          4:53

  60       4 ESP19941010  COSTA,Axel           SUB21  MUTUA LEVANTE-DELIKIA          4:53

  61     214 ESP19920621  QUINTANILLA,JON      SUB23  SOPELA-UGERAGA                 4:53

  62     342 ESP19941214  GUTIERREZ,JOAQUIN RA SUB23  GOMUR-CANTABRIA DEPORTE-F      4:53

  63     301 ESP19930603  LASTRA,JONATHAN      SUB23  CAJA RURAL-SEGUROS RGA         4:53

  64     117 MEX19950929  SERRATO,ENRIQUE JAVI SUB23  SEGUROS BILBAO                 4:53

  65     118 ESP19930318  BAGUES,URTZI         SUB23  GIPUZKOA                       5:27

  66       9 FRA19920510  GUIRLE,Arnaud        SUB23  BAYONNAIS                      5:47

  67     182 ESP19930202  DIAZ,IMANOL          SUB23  IBAIGANE OPEL ARRATIA          5:47

  68     181 ESP19930208  CORTES,UNAI          SUB23  IBAIGANE OPEL ARRATIA          6:15

  69     282 ESP19950825  GOIKOETXEA,IÑAKI     SUB23  DEBABARRENA                    7:26

  70     313 ESP19930303  BRIEBA,FERMIN        SUB23  TELCO´M  GIMEX                 7:32

  71     191 ESP19950905  ALONSO,ANDER         SUB23  AMPO                           7:42

  72     375 ESP19941122  TABOADA,ASIER        SUB23  DEBABARRENA                    8:24

  73     201 ESP19951202  MADARIAGA,JON        SUB23  AMPO                          10:05

  74     187 ESP19940307  OLMEDA,ANDER         SUB23  IBAIGANE OPEL ARRATIA         10:08

  75     273 ESP19930515  SANCHEZ,OIER         SUB23  BAQUE CAMPOS TEAM             10:08

  76     115 ESP19951003  CORRALES,ENEKO       SUB23  SEGUROS BILBAO                10:08

  77      24 ESP19921130  UNSION,Ivan          SUB23  RECAMBIOS CALLEJO             10:08

  78     265 ESP19941119  GARCIA,JAVIER        SUB23  BAQUE CAMPOS TEAM             10:14

  79     102 ESP19931201  UDONDO,GOTZON        SUB23  SEGUROS BILBAO                10:14

  80     251 ESP19940305  RUIZ,YERAI           SUB23  ZIRAUNA-INFISPORT             10:14

  81     233 ESP19941031  SAEZ DE OCARIZ,EDER  SUB23  EDP                           10:39

  82     249 ESP19940814  COTILLAS,DAVID       SUB23  ZIRAUNA-INFISPORT             10:39

  83       7 FRA19950518  COURTOIS,Sylvan      SUB21  BAYONNAIS                     12:12

  84       8 FRA19950808  DE BILBAO,Xabi       SUB21  BAYONNAIS                     12:16

  85     162 ESP19940915  YEBRA,IVAN           SUB23  HOSTAL LATORRE                13:29

  86     150 ESP19950926  EZKIETA,BEÑAT        SUB23  LIZARTE                       13:29

  87     152 ESP19950831  SAMITIER,SERGIO      SUB23  LIZARTE                       13:29

  88     194 ESP19950404  ARRATIBEL,AHETZE     SUB23  AMPO                          13:29

 

 Oinkari sailkapena/Corredores Clasificados   : 88

 

 Taldekako sailkepena/Clasificación por equipos

 -----------------------------------------------------------------------------------------

   1   BAQUE CAMPOS TEAM              07:17:55       

   2   CAJA RURAL-SEGUROS RGA         07:18:02  a       7

   3   LIZARTE                        07:18:13  a      18

   4   TELCO´M  GIMEX                 07:18:16  a      21

   5   ZIRAUNA-INFISPORT              07:18:40  a      45

   6   EDP                            07:20:22  a    2:27

   7   SPECIALIZED-FUNDACION ALB      07:22:23  a    4:28

   8   DEBABARRENA                    07:23:02  a    5:07

   9   GIPUZKOA                       07:23:54  a    5:59

  10   IBAIGANE OPEL ARRATIA          07:25:25  a    7:30

  11   SEGUROS BILBAO                 07:28:20  a   10:25

  12   AMPO                           07:32:23  a   14:28

  13   BAYONNAIS                      07:47:00  a   29:05

 

Mendi sailkapena/Clasificación de la Montaña

 -----------------------------------------------------------------------------------------

   1    291  ESP19920319  SOLE,ARNAU           SUB23  CAJA RURAL-SEGUROS RGA        3 Pts

   2    365  ESP19930118  ROJO,MARCOS          SUB23  ZUGOR - ARTE EN TRANSFER      3 Pts

   3    274  ESP19930110  TRUEBA,ALVARO        SUB23  BAQUE CAMPOS TEAM             2 Pts

   4    268  ESP19920202  JIMENEZ,CARLOS ANTON SUB23  BAQUE CAMPOS TEAM             2 Pts

   5    139  ESP19931122  SOLER,MARC           SUB23  LIZARTE                       1 Pts

   6    471  CRC19920131  VEGA,JEISON ELIAS    SUB23  ZIRAUNA-INFISPORT             1 Pts

 

 

 



Ordizia 1964 eta 1966

 

Urgull 1974

 

Vuelta 1972, 1973 eta 1975

 

Beasain 1965 eta 1966

 

Lasarte 1965 (Munduko Txapelketa)

 

Ibarra 1967, 1969 eta 1972

 

Arrate 1961 eta 1970

 

Bilbao 1944

 

Pasaia 1973

 

Eibar 1956, Tolosa 1959 eta 1960, Ormaiztegi 1965, Ibarra 1968 eta Aretxabaleta 1970